Elementy podłączeniowe do zraszaczy 1" i 1,5"

Elementy podłączeniowe do zraszaczy wynurzalnych rotacyjnych 1” i 1,5” to materiały, za pomocą których można profesjonalnie połączyć zraszacz z rurą zasilającą. Połączenie takie wykonuje się za pomocą gotowego elementu o nazwie łącznik przegubowy. Łącznik wykonany jest z PCV i składa się z dwóch przegubów, które umożliwiają precyzyjne ustawienie...

Elementy podłączeniowe do zraszaczy wynurzalnych rotacyjnych 1” i 1,5” to materiały, za pomocą których można profesjonalnie połączyć zraszacz z rurą zasilającą. Połączenie takie wykonuje się za pomocą gotowego elementu o nazwie łącznik przegubowy. Łącznik wykonany jest z PCV i składa się z dwóch przegubów, które umożliwiają precyzyjne ustawienie zraszacza w pionie. Innowacyjny kształt kolanek przegubowych pozwala ponadto zredukować o 50% straty ciśnienia. W sklepie aquadun dostępne są następujące elementy:

  • Łącznik przegubowy 1” BSP / BSP (30 cm) – łącznik o długości 30,5 cm (12”) z gwintami zewnętrznymi standardowymi 1” (do zraszaczy serii FALCON 6504 i 8005).
  • Łącznik przegubowy 1,5” BSP / ACME (30 cm) – łącznik o długości 30,5 cm (12”) z gwintami zewnętrznymi 1,5” (do zraszaczy EAGLE 900-E i 950-E). W zraszaczach EAGLE występuje gwint typu ACME, w związku z czym łącznik z jednej strony posiada gwint typu ACME, a z drugiej strony – gwint standardowy.
  • Kolana przegubowe 1,5” z gwintem standardowym (BSP) lub ACME – umożliwiają przejścia z gwintu ACME na BSP i odwrotnie. Z drugiej strony oba kolana posiadają gwint wewnętrzny standardowy 1,5”.
  • Adapter 1,5” ACME – złączka prosta umożliwiająca przejście z gwintu ACME na BSP. Z drugiej strony adapter posiada gwint wewnętrzny standardowy 1,5”.

Łączniki przegubowe posiadają podwójne pierścienie zabezpieczające zapewniające większą szczelność, dzięki czemu łączniki są utrzymywane w czystości i mogą być łatwiej umieszczane we właściwym miejscu. Gwintowane wloty są nadwymiarowe, aby ułatwić ręczne dokręcanie i instalację w warunkach z ograniczoną widocznością (pod wodą). Ponadto redukują ryzyko uszkodzenia podczas dokręcania kluczem. Max. ciśnienie robocze łączników wynosi 21,7 atm.

Łączniki przegubowe łączy się z rurą zasilającą PE za pomocą obejmy lub trójnika serii IQ z gwintem wewnętrznym 1” lub 1,5”.

Połączenie zraszacza z rurą zasilającą PE za pomocą łącznika przegubowego jest zalecanym sposobem montażu. Połączenie takie umożliwia łatwe ustawienie zraszacza w pionie, a także ewentualny ruch zraszacza w płaszczyźnie pionowej. Dwa kolanka przegubowe zapewniają ponadto wyniesienie zraszacza ponad poziom rury zasilającej, co umożliwia grawitacyjny spływ wody przy odwadnianiu systemu za pomocą studzienek spustowych.

Więcej

Elementy podłączeniowe do zraszaczy 1" i 1,5"  Jest 5 produktów.

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów

Kategorie