Mikrozraszacz AQUAMASTER 2005

Mikrozraszacz AQUAMASTER 2005 to kompletny mikrozraszacz przeznaczony do zraszania podkoronowego w sadach, a także upraw pod osłonami. Mikrozraszacz składa się z głowicy, wkładki zraszającej „wirnik odwrócony” oraz dyszy brązowej o wydatku 50 l/h (przy ciśnieniu 2,0 atm.). Dodatkowo, mikrozraszacz posiada sprężynę dociskającą wkładkę zraszającą ...

Mikrozraszacz AQUAMASTER 2005 to kompletny mikrozraszacz przeznaczony do zraszania podkoronowego w sadach, a także upraw pod osłonami. Mikrozraszacz składa się z głowicy, wkładki zraszającej „wirnik odwrócony” oraz dyszy brązowej o wydatku 50 l/h (przy ciśnieniu 2,0 atm.). Dodatkowo, mikrozraszacz posiada sprężynę dociskającą wkładkę zraszającą do dyszy po zakończeniu nawadniania, co stanowi ochronę przed wnikaniem insektów do wnętrza mikrozraszacza. Ma to szczególne znaczenie w instalacjach zlokalizowanych na zewnątrz (sady, cienniki w centrach ogrodniczych itp.).

Do mikrozraszaczy AQUAMASTER 2005 pracujących w pozycji podwieszonej zalecane jest stosowanie antykapaczy. Antykapacz zapobiega wypływowi wody przez mikrozraszacz po zakończeniu nawadniania, a także zapewnia jednoczesny start mikrozraszaczy w momencie uruchamiania systemu.

Do połączenia dyszy mikrozraszacza z rurą PE potrzebny jest także odpowiedni wężyk:  50 cm do przycięcia na miarę lub 30 cm z obciążnikiem.

Zraszanie podkoronowe w sadach stanowi alternatywę dla nawadniania za pomocą linii kroplujących. Zużywa więcej wody, ale jest mniej narażone na gorszą jakość wody. Linie kroplujące wymagają wody o wysokim stopniu czystości. Jeśli woda zawiera zanieczyszczenia, należy je usuwać za pomocą filtrów. Szczególnie kosztowne jest usuwanie żelaza, które wytrąca się z wody głębinowej, pod wpływem kontaktu z powietrzem, na emiterach systemu nawadniającego. Kroplowniki w liniach kroplujących  mają otwory i ścieżki przepływu znacznie mniejszych wymiarów niż dysze mikrozraszaczy. Z tego powodu, filtracja w systemach nawadniania kroplowego musi być bardziej dokładna niż w systemach nawadniania mikrozraszaczami. Dodatkową korzyścią stosowania mikrozraszaczy jest obniżanie temperatury powietrza w sadzie.

Więcej

Mikrozraszacz AQUAMASTER 2005  Jest 1 produkt.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

Kategorie