BEZ KOMPENSACJI CIŚNIENIA

Linie kroplujące bez kompensacji ciśnienia.

Linie kroplujące bez kompensacji ciśnienia ( zwane również potocznie „drip” ), to trwałe, efektywne, precyzyjne i niezawodne w działaniu przewody z wbudowanymi emiterami o nowoczesnej konstrukcji. Stosowane są na całym świecie w różnych warunkach klimatycznych i glebowych, w różnorodnych rodzajach upra...

Linie kroplujące bez kompensacji ciśnienia.

Linie kroplujące bez kompensacji ciśnienia ( zwane również potocznie „drip” ), to trwałe, efektywne, precyzyjne i niezawodne w działaniu przewody z wbudowanymi emiterami o nowoczesnej konstrukcji. Stosowane są na całym świecie w różnych warunkach klimatycznych i glebowych, w różnorodnych rodzajach upraw polowych i na terenach zieleni. Cechuje je wysoka jakość i dokładność podawania wody, a także duża żywotność. Wbudowany system filtracji oraz specjalna konstrukcja kroplownika, powodująca turbulentny przepływ wody, to cechy zapobiegające powstawaniu osadów i zatykaniu się kroplowników. Precyzyjne wykonanie kroplownika, ze szczególnym uwzględnieniem otworów wlotowych i ścieżki przepływu, zapewnia wysoki współczynnik CV, określający równomierność wydatku wody. Szeroki zakres ciśnień roboczych pozwala na dużą elastyczność przy projektowaniu oraz szybszy przepływ wody, powodujący lepsze przepłukiwanie linii. Znajdują szerokie zastosowanie w uprawach polowych i pod osłonami, w sadownictwie, na plantacjach krzewów jagodowych oraz na terenach zieleni (ogrody, rezydencje, tereny zieleni miejskiej i obiektach komercyjnych). W odróżnieniu od linii z kompensacją ciśnienia nie możemy ich używać na obszarach o zróżnicowanej rzeźbie terenu oraz w sytuacjach gdzie musimy zastosować długie ciągi nawadniające.

Największymi odbiorcami linii kroplujących bez kompensacji ciśnienia są przede wszystkim:

- właściciele ogrodów i rezydencji

- sadownicy

- plantacje jagodowe

- uprawy sezonowe (truskawka, malina, porzeczka, papryka, pomidor, ogórek itp.)

Rodzaje linii kroplujących bez kompensacji ciśnienia:

- linie kroplujace cienkościenne Neptun z płaskim kroplownikiem (grubość ścianki od 0,2 do 0,38mm), wykorzystywane najczęściej w systemach nawadniających w uprawach polowych sezonowych takich jak: truskawka, malina, sałata, cebula a także w sadownictwie i na plantacjach owoców miękkich dla właścicieli poszukujących rozwiązań ekonomicznych

- linie kroplujące grubościenne NaanTif (grubość ścianki 1,0mm), wykorzystywane zazwyczaj na terenach zieleni oraz plantacjach produkcyjnych (sady, plantacje jagodowe)

- linie kroplujące grubościenne Irritec Junior (grubość ścianki 1,1mm), stosowane powszechnie w ogrodach, rezydencjach, obszarach komercyjnych i terenach publicznych a także plantacjach jagodowych.

Dane techniczne linii kroplujących bez kompensacji ciśnienia:

  • średnica zewnętrzna: 16mm
  • grubość ścianki: 0,2mm – 1,1mm
  • wydatek z emitera: od 1,3 do 2,1 l/h
  • rozstaw emiterów: co 30, 33, 50 cm
  • zakres ciśnień roboczych: 0.5 – 4,0 atm
  • długość na rolce: 100, 400, 1300, 1900, 2400m
  • zalecany stopień filtracji: 120 mesh = 130 mikronów
  • kolor: czarny lub brązowy

Zalety stosowania linii kroplujących bez kompensacji ciśnienia.

- oszczędne zużycie wody,

- ograniczenie do minimum strat na parowanie i przesiąki,

- ciągłe utrzymywanie optymalnej wilgotności gleby,

- eliminacja ujemnego wpływu nawadniania na strukturę gleby,

- zmniejszenie ryzyka porażenia roślin przez choroby grzybowe i bakteryjne,

- możliwość nawożenia łącznie z nawadnianiem,

- możliwość automatyzacji procesu nawadniania.

Akcesoria do kroplowników

Więcej

BEZ KOMPENSACJI CIŚNIENIA  Jest 15 produktów.

Pokazuje 1 - 15 z 15 elementów
Pokazuje 1 - 15 z 15 elementów

Kategorie