Czujniki opadu deszczu przewodowe

Zdobądź więcej informacji o przewodowych czujnikach opadu deszczu do systemów nawadniania. Wyposaż swój ogród w pełny, automatyczny system podlewania, ciesz się pięknym zielonym trawnikiem w trakcie gorącego lata oraz oszczędzaj wodę w trakcie długotrwałych opadów deszczu, dzięki przewodowym czujnikom, które nie dopuszczą do pracy systemu nawadn...

Zdobądź więcej informacji o przewodowych czujnikach opadu deszczu do systemów nawadniania. Wyposaż swój ogród w pełny, automatyczny system podlewania, ciesz się pięknym zielonym trawnikiem w trakcie gorącego lata oraz oszczędzaj wodę w trakcie długotrwałych opadów deszczu, dzięki przewodowym czujnikom, które nie dopuszczą do pracy systemu nawadniającego gdy pada deszcz, lub po opadach deszczu.

W ofercie sklepu AquaDun® dobierzesz odpowiedni model przewodowego czujnika deszczu do nawadniania. W naszym sklepie są tylko sprawdzone modele przewodowych czujników opadu różnych marek, na których można polegać m.in.:

  • Czujniki opadu deszczu RAIN BIRD®
  • Czujniki deszczu IRRITROL®

Jakie czujniki opadu deszczu stosujemy w systemach nawadniania?

W naszej ofercie można znaleźć wiele rodzajów czujników deszczu:

Zanim podejmiesz decyzję , który czujnik deszczu będzie najbardziej tobie odpowiadał, zapoznaj się z opisami czujników, a także z zaleceniami producenta sterownika, do którego chcesz podłączyć czujnik deszczu.

Przewodowe czujniki opadu deszczu 

Przewodowe czujniki deszczu mają najlepszy stosunek jakości do ceny. Za niewielką kwotę zwiększają funkcjonalność systemu nawadniającego. Wśród czujników przewodowych możemy wyróżnić najpopularniejsze czujniki koreczkowe (np. RSD-BEX™ Rain Bird®, lub RS500™ IRRITROL®), oraz przewodowe czujniki miseczkowe (np.RainCheck™ Rain Bird®).

Decydując się na zakup przewodowego czujnika deszczu musimy zastanowić się nad miejscem montażu sterownika. Przewodowy czujnik deszczu nie może być zamontowany zbyt daleko, od sterownika. Zbyt długi przewód może osłabić sygnał , co uniemożliwi sterownikowi prawidłowe uruchamianie systemu nawadniającego. Wybierając miejsce montażu, należy pamiętać, że umiejscowienie czujnika deszczu ma wpływ na jego pracę. Miejsce montażu czujnika deszczu powinno być dostępne z każdej strony, tak, aby zacinający, padający z każdej strony deszcz, mógł zostać wykryty przez czujnik. Miejsce takie nie powinno być ani zbyt słoneczne, bo czujnik deszczu będzie wysychał zbyt szybko, ani zbyt zacienione, bo czujnik będzie wysychał zbyt wolno. Miejsce montażu czujnika deszczu powinno być średnie, reprezentatywne dla całego ogrodu. Dodatkowym ograniczeniem i utrudnieniem, w montażu przewodowego czujnika deszczu jest umocowanie i doprowadzenie przewodu. Dlatego też, wybierając czujnik deszczu, weź pod uwagę powyższe uwagi i zastanów się, czy lepiej wybrać czujnik przewodowy czy bezprzewodowy

Co to są koreczkowe czujniki deszczu?

Czujniki koreczkowe (np. RSD-BEX™ Rain Bird®, lub RS500™ IRRITROL®) są najbardziej uniwersalne i współpracują z większością dostępnych na rynku sterowników do podlewania. Koreczkowe czujniki przewodowe nie wymagają zasilania, dzięki temu możemy je stosować razem ze sterownikami sieciowymi 230VAC oraz ze sterownikami bateryjnymi. Musimy jednak zwrócić uwagę na możliwe tryby pracy czujnika i wymagania sterownika, gdyż część sterownikówwspółpracuje tylko z czujnikami NC, a część tylko z czujnikami NO

Czujniki koreczkowe zwykle działają na zasadzie przełącznika rozłączającego, lub złączającego, obwód przewodów połączonych z gniazdem dla czujnika w sterowniku. W czujniku, w miejscu w którym zbiera się opad deszczu, umieszczony jest 'koreczek' połączony trzpieniem z przełącznikiem, który w zetknięciu z wodą pęcznieje i przerywa, lub łączy obwód.  

Co to są czujniki miseczkowe?

Czujniki miseczkowe (np.RainCheck™ Rain Bird®) zamiast pęczniejącego korka, mają miseczkę, w której zbiera się opad. W miseczce na ustawionej wysokości znajdują się elektrody. Wewnętrzna elektronika czujnika deszczu, po zetknięciu z wodą wysyła sygnał do sterownika o wykrytym opadzie, nie dopuszczając do włączenia programu nawadniania.

Czujniki miesczkowe do prawidłowej pracy wymagają zasilania napięciem 24VAC. Dlatego też mogą być stosowane tylko ze sterownikami sieciowymi 230VAC.W starszych typach sterowników można podłączyć czujniki miseczkowe do gniazda dla czujnika deszczu. Niestety wiele obecnie dostępnych na rynku sterowników nie akceptuje czujników miseczkowych podłączonych do gniazda dla czujnika deszczu i nie działa z nimi prawidłowo. Czujniki miseczkowe typu RAINCHECK mogą współpracować z każdym sterownikiem sieciowym jeśli podłączymy czujnik do wspólnego przewodu elektrozaworowego. Musimy pogodzić się wtedy z możliwością utraty części funkcji zaawansowanych dla czujnika deszczu, jakie są dostępne w sterownikach do systemów nawadniających. Czujniki miseczkowe pomimo swojej popularności oraz wielu wiernych użytkowników zadowolonych z pracy czujnika, nie są już produkowane i są powoli wycofywane ze sprzedaży.

Więcej

Czujniki opadu deszczu przewodowe  Jest 4 produktów.

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Kategorie