Czujniki wilgotności gleby

Zanim skompletujesz system nawadniający dowiedz się więcej o akcesoriach do automatyki systemu nawadniającego. Przeczytaj wszystkie opisy w których znajdziesz wiele pomocnych informacji na temat podlewania ogrodów i urządzeń które ułatwiają utrzymanie terenów zieleni. Wyposaż swój system nawadniający w czujnik wilgotności gleby i ciesz się piękn...

Zanim skompletujesz system nawadniający dowiedz się więcej o akcesoriach do automatyki systemu nawadniającego. Przeczytaj wszystkie opisy w których znajdziesz wiele pomocnych informacji na temat podlewania ogrodów i urządzeń które ułatwiają utrzymanie terenów zieleni. Wyposaż swój system nawadniający w czujnik wilgotności gleby i ciesz się pięknym zielonym trawnikiem w trakcie gorącego lata oraz oszczędzaj wodę w trakcie długotrwałych opadów deszczu. W ofercie sklepu AquaDun® dobierzesz odpowiedni model czujnika deszczu oraz czujnika wilgotności gleby do systemu nawadniania. W naszym sklepie są tylko sprawdzone modele czujników opadu różnych marek, na których można polegać m.in.:

  • Czujniki opadu deszczu RAIN BIRD®
  • Czujniki deszczu IRRITROL®

Jakie czujniki opadu deszczu stosujemy w systemach nawadniania?

W naszej ofercie można znaleźć wiele rodzajów czujników deszczu:

  • czujniki opadu deszczu przewodowe
  • czujniki opadu deszczu bezprzewodowe
  • czujniki wilgotności gleby

Zanim podejmiesz decyzję, który czujnik deszczu będzie najbardziej tobie odpowiadał, zapoznaj się z zaleceniami producenta sterownika, do którego chcesz podłączyć czujnik deszczu.

Czy twój sterownik będzie współpracował z czujnikiem wilgotności gleby? 

Czujniki wilgotności gleby wymagają sterownika zasilanego 230 VAC i nie współpracują ze sterownikami bateryjnymi. Centrala czujnika wilgotności gleby oraz sonda umieszczona w terenie czerpią energię ze sterownika do którego są podłączone.

Zaawansowane funkcje czujników wilgotności gleby. 

Decydując się na zakup i montaż bezprzewodowego czujnika deszczu rozszerzasz możliwości swojego systemu nawadniającego. Centrala czujnika wilgotności gleby, na wbudowanym ekranie pozwala kontrolować tryb pracy czujnika, bieżące odczyty wilgotności gleby, zasolenia, temperatury podłoża. Czujniki wilgotności gleby pozwalają ustawić optymalny próg wilgotności gleby w jakim nasz ogród powinien być utrzymywany przez system nawadniający.

Na jaki czujnik deszczu się zdecydować? Prosty czujnik deszczu, zaawansowany bezprzewodowy czujnik deszczu, czy czujnik wilgotności gleby? 

Decydując się na zakup akcesoriów do sterownika systemu nawadniającego należy zastanowić się czy zależy nam na początkowych oszczędnościach przy zakupie systemu nawadniającego, czy też zainwestować w najbardziej zaawansowaną automatykę, dzięki której będziemy mogli oszczędzić wielu kosztów związanych z opłatami za wodę, energie elektryczną oraz kosztów utrzymania zieleni. Im bardziej zaawansowana automatyka systemu nawadniającego, tym większe oszczędności w późniejszej eksploatacji. Czujniki deszczu i czujniki wilgotności gleby mogą samodzielnie współpracować ze sterownikiem informując o opadach deszczu. Jednakże najbardziej efektywna jest współpraca sterownika z czujnikiem deszczu (prostym czujnikiem lub zawansowanym czujnikiem bezprzewodowym) oraz jednocześnie z czujnikiem wilgotności gleby. Jeśli teren ogrodu jest duży i bardzo zróżnicowany, to w jednym systemie nawadniającym można używać więcej niż jednego czujnika wilgotności gleby.

Więcej

Czujniki wilgotności gleby  Jest 2 produktów.

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

Kategorie