Akcesoria do zraszaczy wynurzalnych - rotacyjnych

Akcesoria do zraszaczy polowych to elementy nie występujące w komplecie ze zraszaczem, które służą do modyfikacji parametrów pracy zraszacza lub do jego mocowania. W sklepie aquadun.pl dostępne są następujące akcesoria:

 • Podstawa IRRISTAND 50 – statyw do zraszaczy polowych z gwintem ½”. Składa się z pręta metalowego o długości 1 m, bazy ½” z gwin...

Akcesoria do zraszaczy polowych to elementy nie występujące w komplecie ze zraszaczem, które służą do modyfikacji parametrów pracy zraszacza lub do jego mocowania. W sklepie aquadun.pl dostępne są następujące akcesoria:

 • Podstawa IRRISTAND 50 – statyw do zraszaczy polowych z gwintem ½”. Składa się z pręta metalowego o długości 1 m, bazy ½” z gwintem zewnętrznym (do zamocowania zraszacza) oraz wężyka PE o średnicy 5 x 8 mm zaopatrzonego w komplet końcówek do wpięcia w rurę PE. Podstawa jest przeznaczona do zraszaczy 501-U.
 • Deflektor do zraszacza MAMKAD 16 – kołnierz plastikowy zakładany na zraszacz w celu ograniczenia zakresu zraszania do 1800. Kołnierz odbija strumień wody, osłaniając obiekty lub obszar zlokalizowany za zraszaczem (ogrodzenie, droga itp.) przed zraszaniem.
 • Podstawa IRRISTAND 52 – statyw do zraszaczy polowych z gwintem ½”. Składa się z pręta metalowego o długości 1,2 m, bazy ½” z gwintem wewnętrznym (do zamocowania zraszacza) oraz wężyka PE o średnicy 9 x 12 mm zaopatrzonego w komplet końcówek do wpięcia w rurę PE. Podstawa jest przeznaczona do zraszaczy 5022 SD.

Podstawy IRRISTAND 50 i 52 mogą być stosowane z różnymi zraszaczami z gwintem ½”. Przy doborze podstawy do zraszacza należy brać pod uwagę przepływ wody oraz tryb pracy zraszacza (pełnoobrotowy, czy sektorowy).
Przepływ wody zraszacza wpływa na wielkość straty ciśnienia po przejściu przez wężyk podstawy. W tabeli podano straty ciśnienia dla różnych przepływów, które trzeba brać pod uwagę przy doborze.
W opisach powyżej podano, że podstawy są przeznaczone do konkretnych modeli zraszaczy pełnoobrotowych (501-U, 5022 SD), ponieważ w takim zestawieniu zachowują najlepszą stabilność. W połączeniu ze zraszaczami sektorowymi, pręt podstawy może się obluzowywać w gruncie wskutek ruchów przy przełączaniu kierunku pracy zraszacza. Stabilność mocowania zależy od różnych czynników, jak rodzaj gruntu czy wielkość przepływu wody, i  powinna być ustalana indywidualnie. Alternatywą dla podstaw IRRISTAND jest stojak trójnożny ¾”.

Więcej

Akcesoria do zraszaczy wynurzalnych - rotacyjnych  W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • Elementy podłączeniowe...

  Elementy podłączeniowe do zraszaczy wynurzalnych rotacyjnych ½” i ¾” to materiały, za pomocą których można profesjonalnie połączyć zraszacz z rurą zasilającą. Połączenie takie składa się z kolanka wkręcanego w zraszacz, odcinka elastycznego przewodu łączącego oraz drugiego kolanka lub przelotu wkręcanego w złączkę zamontowaną na rurze zasilającej. W sklepie AquaDun dostępne są następujące elementy:

  • Elastyczny przewód łączący SPX-FLEX – przewód o średnicy zewnętrznej 12,5 mm, wykonany z polietylenu o niskiej gęstości, bardzo elastycznego, odpornego na skręcanie.
  • Kolanko i przelot serii SB z gwintem zewnętrznym ½” i ¾” – złączki umożliwiające podłączenie z jednej strony zraszacza z gwintem ½” lub ¾”, a z drugiej strony – elastycznego przewodu SPX-FLEX.
  • Trójnik i przelot serii SB – złączki umożliwiające podłączenie z każdej strony elastycznego przewodu SPX-FLEX.

  Złączki serii SB posiadają spiralny gwint umożliwiający montaż w przewodzie SPX-FLEX na wcisk, bez użycia narzędzi. Połączenie nie wymaga również stosowania opasek zaciskowych (przy ciśnieniu do 5,5 atm.).

  Złączkę serii SB łączy się z rurą zasilającą PE za pomocą obejmy z gwintem ½” lub ¾”. Alternatywnie można skorzystać z trójnika serii IR lub trójnika serii IQ z gwintem wewnętrznym ½” lub ¾”.

  Połączenie zraszacza z rurą zasilającą PE za pomocą odcinka elastycznego przewodu jest zalecanym sposobem montażu. Połączenie takie umożliwia łatwe ustawienie zraszacza w pionie, a także ewentualny ruch zraszacza w płaszczyźnie pionowej. Dwa kolanka zapewniają ponadto wyniesienie zraszacza ponad poziom rury zasilającej, co umożliwia grawitacyjny spływ wody przy odwadnianiu systemu za pomocą studzienek spustowych. Podłączenie zraszacza bez użycia elastycznego przewodu utrudnia ustawienie zraszacza w pionie (szczególnie w terenie zróżnicowanym wysokościowo), zwiększa ryzyko uszkodzenia mechanicznego połączenia, a także narzuca konieczność prowadzenia rury zasilającej dokładnie w osi montażu zraszaczy.

 • Elementy podłączeniowe...

  Elementy podłączeniowe do zraszaczy wynurzalnych rotacyjnych 1” i 1,5” to materiały, za pomocą których można profesjonalnie połączyć zraszacz z rurą zasilającą. Połączenie takie wykonuje się za pomocą gotowego elementu o nazwie łącznik przegubowy. Łącznik wykonany jest z PCV i składa się z dwóch przegubów, które umożliwiają precyzyjne ustawienie zraszacza w pionie. Innowacyjny kształt kolanek przegubowych pozwala ponadto zredukować o 50% straty ciśnienia. W sklepie aquadun dostępne są następujące elementy:

  • Łącznik przegubowy 1” BSP / BSP (30 cm) – łącznik o długości 30,5 cm (12”) z gwintami zewnętrznymi standardowymi 1” (do zraszaczy serii FALCON 6504 i 8005).
  • Łącznik przegubowy 1,5” BSP / ACME (30 cm) – łącznik o długości 30,5 cm (12”) z gwintami zewnętrznymi 1,5” (do zraszaczy EAGLE 900-E i 950-E). W zraszaczach EAGLE występuje gwint typu ACME, w związku z czym łącznik z jednej strony posiada gwint typu ACME, a z drugiej strony – gwint standardowy.
  • Kolana przegubowe 1,5” z gwintem standardowym (BSP) lub ACME – umożliwiają przejścia z gwintu ACME na BSP i odwrotnie. Z drugiej strony oba kolana posiadają gwint wewnętrzny standardowy 1,5”.
  • Adapter 1,5” ACME – złączka prosta umożliwiająca przejście z gwintu ACME na BSP. Z drugiej strony adapter posiada gwint wewnętrzny standardowy 1,5”.

  Łączniki przegubowe posiadają podwójne pierścienie zabezpieczające zapewniające większą szczelność, dzięki czemu łączniki są utrzymywane w czystości i mogą być łatwiej umieszczane we właściwym miejscu. Gwintowane wloty są nadwymiarowe, aby ułatwić ręczne dokręcanie i instalację w warunkach z ograniczoną widocznością (pod wodą). Ponadto redukują ryzyko uszkodzenia podczas dokręcania kluczem. Max. ciśnienie robocze łączników wynosi 21,7 atm.

  Łączniki przegubowe łączy się z rurą zasilającą PE za pomocą obejmy lub trójnika serii IQ z gwintem wewnętrznym 1” lub 1,5”.

  Połączenie zraszacza z rurą zasilającą PE za pomocą łącznika przegubowego jest zalecanym sposobem montażu. Połączenie takie umożliwia łatwe ustawienie zraszacza w pionie, a także ewentualny ruch zraszacza w płaszczyźnie pionowej. Dwa kolanka przegubowe zapewniają ponadto wyniesienie zraszacza ponad poziom rury zasilającej, co umożliwia grawitacyjny spływ wody przy odwadnianiu systemu za pomocą studzienek spustowych.

 • Części i akcesoria do...

  Części i akcesoria do zraszaczy wynurzalnych rotacyjnych ½” i ¾” to elementy nie występujące w komplecie ze zraszaczem, które służą do modyfikacji parametrów pracy lub konserwacji zraszacza. W sklepie aquadun dostępne są następujące akcesoria:

  • Dysze MPR do zraszaczy serii 5000 – są to dysze niestandardowe, o zwiększonej równomierności nawadniania, występujące tylko dla zraszaczy rotacyjnych serii 5000. Dysze MPR (Matched Precipitation Rate) to dysze z dopasowaną dawką opadową, emitujące wodę proporcjonalnie do sektora zraszania (im większy kąt sektora zraszania, tym odpowiednio większy przepływ wody przy zachowaniu tego samego zasięgu działania). Dysze te można łączyć na jednej sekcji z dyszami rotacyjnymi serii R-VAN i RN, co pozwala na uzyskanie zakresu zasięgów od 4,0 do 10,7 m. Dysze MPR występują w trzech zestawach różniących się zasięgiem maksymalnym: 25 – 7,6 m, 30 – 9,1 m, 35 – 10,7 m. Każdy zestaw składa się z czterech dysz, przeznaczonych do stosowania dla następujących sektorów zraszania: Q – 900– 1200H – 1800F – 3600.
  • Zawór stopowy do zraszaczy serii 5000 – element montowany w dolnej części obudowy zraszacza, służący do blokowania wypływu wody ze zraszacza po zakończeniu nawadniania, pod wpływem siły grawitacji. Zawory stopowe stosowane są w zraszaczach usytuowanych w terenie zróżnicowanym wysokościowo.
  • Śrubokręt do zraszaczy serii 5000 – narzędzie służące do regulacji zasięgu działania, ustawienia sektora zraszania oraz wymiany dyszy. Dwie wypustki na końcówce śrubokręta pozwalają wysunąć część wynurzalną zraszacza z obudowy w celu wymiany dyszy i ustawienia sektora zraszania.
  • Dysze do zraszacza MAXI-PAW – dysze te nie występują w komplecie ze zraszaczem, jak w przypadku pozostałych zraszaczy rotacyjnych ½” i ¾” – turbinkowych. W zraszaczu fabrycznie zamontowana jest dysza 08. W przypadku, gdy potrzebna jest inna dysza, należy zamówić ją osobno. Dodatkowe dysze do zraszacza są bezpłatne.
  • Zawór stopowy do zraszacza MAXI-PAW – element montowany w dolnej części obudowy zraszacza, służący do blokowania wypływu wody ze zraszacza po zakończeniu nawadniania, pod wpływem siły grawitacji. Zawory stopowe stosowane są w zraszaczach usytuowanych w terenie zróżnicowanym wysokościowo.
  • Klucz do głowicy do zraszacza MAXI-PAW – narzędzie służące do wykręcania głowicy zraszacza z obudowy w celu wymiany lub przeprowadzenia prac serwisowych.
 • Części i akcesoria do...

  Części i akcesoria do zraszaczy wynurzalnych rotacyjnych 1” i 1,5” to elementy nie występujące w komplecie ze zraszaczem, które służą do modyfikacji parametrów pracy lub konserwacji zraszacza. W sklepie aquadun dostępne są następujące akcesoria:

  • Dysze do zraszaczy serii FALCON 6504 i 8005 – są to dysze standardowe o kącie trajektorii 250, które nie występują w komplecie ze zraszaczem, jak w przypadku zraszaczy ½” i ¾”, lecz należy zamawiać je osobno. Po określeniu wymaganego zasięgu zraszania i przepływu wody należy zamówić wybraną dyszę razem ze zraszaczem. Dysze są bezpłatne. Dysze o numerach od 04 do 18 są wspólne dla obu modeli i umożliwiają zasięg zraszania od 11,9 do 19,8 / 21,5 m. Dysze o numerach od 20 do 26 przeznaczone są tylko do modelu 8005 i umożliwiają zasięg zraszania od 19,9 do 24,7 m. W zraszaczu 8005 fabrycznie zamontowana jest dysza nr 18.

  Dysze do zraszaczy serii FALCON 6504 i 8005 są wykonane w technologii Rain Curtain™, co sprawia, że emitowany strumień wody składa się z kropli o większych wymiarach, przez co jest mniej podatny na działanie wiatru oraz parowanie. Ponadto, cechuje się wysoką równomiernością rozkładu opadu oraz dokładniejszym nawadnianiem obszaru zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie zraszacza.

  • Pokrywa ze sztucznej trawy do zraszaczy EAGLE 900-E i 950-E – stosowana ze zraszaczami montowanymi na boiskach piłkarskich. Pokrywa maskuje zraszacz zamontowany w obszarze boiska i podnosi poziom bezpieczeństwa piłkarzy.
  • Narzędzia do konserwacji zraszaczy EAGLE 900-E i 950-E – są to narzędzia za pomocą których możliwa jest konserwacja elementów wewnętrznych zraszaczy, jak: zawór elektromagnetyczny, regulator ciśnienia, czy filtr siatkowy.

Kategorie