Skorzystaj z oferty sklepu AquaDun ® i dobierz model sterownika do twoich potrzeb. W sklepie AquaDun są różne modele sterowników do systemów nawadniających różnych marek:
Zastosowanie sterowników do systemów nawadniających
Oferowane w naszym sklepie sterowniki wykorzy...
Skorzystaj z oferty sklepu AquaDun ® i dobierz model sterownika do twoich potrzeb. W sklepie AquaDun są różne modele sterowników do systemów nawadniających różnych marek:
Zastosowanie sterowników do systemów nawadniających
Oferowane w naszym sklepie sterowniki wykorzystywane są w automatycznych systemach nawadniających w ogrodach, terenach zieleni, a także w systemach nawadniania w szkółkach krzewów ozdobnych, w nawadnianiu tuneli foliowych oraz w uprawach polowych.
Sterowniki do systemów nawadniających umożliwiają tworzenie harmonogramów pracy uwzględniając: czas startu nawadniania, czas pracy zaworów (sekcji) oraz wybór dni do nawadniania. Zastosowanie sterowników współpracujących z elektrozaworami i czujnikami deszczu obniżają koszty pracy systemu nawadniającego, a także umożliwiają bezobsługową pracę zraszaczy statycznych, zraszaczy rotacyjnych, zraszaczy młoteczkowych, mikrozraszaczy i linii kroplujących, jak również np. zamgławiaczy w szklarniach i tunelach foliowych.
Podział sterowników do systemów nawadniających
Główny podział sterowników do nawadniania w ogrodach, szkółkach, tunelach i uprawach polowych to podział ze względu na zastosowany sposób zasilania sterownika i całego systemu nawadniającego:
Sterowniki zasilane z sieci 230 V zasilane są ze standardowego gniazdka elektrycznego i współpracują ze standardowymi elektrozaworami 24 VAC. Wszędzie tam, gdzie możliwe jest zasilanie sterownika z sieci elektrycznej najlepszym wyborem będzie ten typ sterownika.
Wśród sterowników zasilanych z sieci elektrycznej znajdują się modele sterowników obsługujące od dwóch sekcji (elektrozaworów) do kilkudziesięciu sekcji (elektrozaworów). Wśród sterowników 230 VAC występują modele sterowników które możemy zamontować tylko wewnątrz budynków np. w garażu, przedsionku, wiacie, takie sterowniki nazywamy sterownikami wewnętrznymi . Jeśli chcemy zamontować sterownik poza budynkiem, np. na jego elewacji, powinniśmy skorzystać ze sterownika zewnętrznego.
Sterowniki 230 V są najbardziej zaawansowane, mają najwięcej wbudowanych funkcji, przygotowanych harmonogramów nawadniania. Niektóre modele sterowników mogą współpracować z rozbudowanymi systemami centralnego sterowania i być obsługiwane z poziomu komputera PC np. sterownik ESP-LXME™ Rain Bird współpracujący z systemem centralnego sterowania IQ™
W ogrodach, tunelach lub szkółkach gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej, lub jest to utrudnione, nie musimy rezygnować z montażu automatycznego systemu nawadniającego. W takich miejscach możemy skorzystać ze sterownika bateryjnego. Wśród sterowników bateryjnych są proste sterowniki kranowe, które często wykorzystywane są w prostych jednosekcyjnych instalacjach, sterowniki z wbudowanym elektrozaworem oraz sterowniki bateryjne wielosekcyjne, pracujące z elektrozaworami 9 VDC. Najbardziej zaawansowane sterowniki bateryjne TBOS-II™mogą być obsługiwane z poziomu komputera PC i współpracować z systemem centralnego sterowania IQ™. Jeśli chcesz zamontować sterownik wewnątrz skrzynki elektrozaworowej powinieneś wybrać sterownik wodoodporny.
Podkategorie
Skorzystaj z oferty sklepu AquaDun ® i dobierz model sterownika do twoich potrzeb. Wszędzie tam gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej, lub jest on utrudniony, nie musimy rezygnować z montażu automatycznego systemu nawadniającego. W takich miejscach możemy skorzystać ze sterownika bateryjnego. Wśród sterowników bateryjnych są proste sterowniki kranowe, jak również bardziej zaawansowane sterowniki bateryjne jedno lub wielosekcyjne. W sklepie TANAKE są różne modele sterowników bateryjnych kranowych do systemów nawadniających różnych marek:
Budowa sterowników bateryjnych kranowych
Sterowniki kranowe są kompaktowe, mają wbudowany elektrozawór i wodoodporną lub wodoszczelną obudowę. Posiadają również przyłącze, które wystarczy nakręcić na kran i przyłącze do którego można zamontować np. szybkozłączkę do węża ogrodowego. Programowanie odbywa się za pomocą łatwych w użyciu przycisków lub pokręteł, a wszystkie ustawienia są widoczne na czytelnym wyświetlaczu. Montaż i obsługa sterowników kranowych jest bardzo łatwa, a ich wykorzystanie ogranicza jedynie nasza wyobraźnia.
Zastosowanie sterowników bateryjnych kranowych do systemów nawadniających
Oferowane w naszym sklepie sterowniki bateryjne kranowe wykorzystywane są w automatycznych systemach nawadniających w ogrodach, terenach zieleni, a także w systemach nawadniania w szkółkach krzewów ozdobnych, w nawadnianiu tuneli foliowych oraz w uprawach polowych. Idealnie sprawdzają się w prostych, małych, jednosekcyjnych systemach nawadniających żywopłoty, tarasy, donice.
Programowanie sterowników bateryjnych kranowych
Sterowniki bateryjne kranowe do systemów nawadniających umożliwiają tworzenie prostych harmonogramów pracy uwzględniając: czas startu nawadniania, czas pracy zaworu oraz wybór dni do nawadniania. Możliwe jest również nawadnianie cykliczne. W przypadku wystąpienia opadów deszczu posiadają możliwość zawieszenia nawadniania. Sterowniki bateryjne kranowe pozwalają na bezobsługową pracę automatycznego systemu nawadniającego, zraszaczy statycznych, zraszaczy rotacyjnych, zraszaczy młoteczkowych, mikrozraszaczy i linii kroplujących, jak również np. zamgławiaczy w szklarniach i tunelach foliowych, czy też kroplowników indywidualnych w naszych donicach.
Sterowniki bateryjne jedno lub wielosekcyjne
Skorzystaj z oferty sklepu AquaDun ® i dobierz model sterownika do twoich potrzeb. Wszędzie tam gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej, lub jest on utrudniony, nie musimy rezygnować z montażu automatycznego systemu nawadniającego. W takich miejscach możemy skorzystać ze sterownika bateryjnego. Wśród sterowników bateryjnych są proste sterowniki kranowe, jak również bardziej zaawansowane sterowniki bateryjne jedno lub wielosekcyjne. W sklepie AquaDun są różne modele sterowników bateryjnych jedno lub wielosekcyjnych do systemów nawadniających różnych marek:
Budowa sterowników bateryjnych jedno lub wielosekcyjnych
Sterowniki bateryjne do systemów nawadniających dzięki swojej wodoodpornej obudowie możemy montować na zewnątrz budynku. Jeśli chcemy zamontować sterownik bezpośrednio w skrzynce elektrozaworowej powinniśmy wybrać sterownik wodoszczelny, najlepiej posiadający certyfikat IP68 np. sterownik bateryjny WP Rain Bird. Sterowniki bateryjne do systemów nawadniających w celu zachowania odporności na niekorzystne warunki pogodowe zwykle mają nierozbieralną obudowę, a wszelkie przewody służące do podłączenia innych urządzeń są fabrycznie wyprowadzone na zewnątrz wodoszczelnej obudowy. Sterowniki bateryjne jedno lub wielosekcyjne współpracują z elektrozaworami z cewką 9 VDC, wiele modeli sterowników bateryjnych umożliwia podłączenie prostego przewodowego czujnika deszczu typu kontaktowego (koreczkowego) np. RS500™ Irritrol®, lub RSD BEx™ Rain Bird®, które zmniejszają koszty użytkowania systemu nawadniającego i poprawiają warunki bytowe roślin w twoim ogrodzie.
Montaż sterownika jedno lub wielosekcyjnego
Sterowniki bateryjne jedno lub wielosekcyjne do nawadniania, w zależności od modelu, możemy zamontować wewnątrz i na zewnątrz budynku lub wewnątrz skrzynki elektrozaworowej. Często modele sterowników jednosekcyjnych posiadają uchwyt do montażu bezpośrednio na cewce elektrozaworu lub zawierają wbudowany elektrozawór w kompaktowej obudowie. Podłączając przewody elektrozaworów należy pamiętać o właściwych biegunach przewodów cewki. Połączenia przewodów należy zabezpieczać konektorami wodoodpornymi lub odpornymi na wilgoć, np. konektory DBM™ lub konektory DBRY™. Przy doborze elektrozaworu do sterownika bateryjnego należy zwrócić uwagę na typ obsługiwanych cewek przez sterownik. Wszystkie sterowniki bateryjne współpracują z elektrozaworami z cewką 9 VDC, natomiast należy zwrócić uwagę na ilość przewodów. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt.
Zastosowanie sterowników bateryjnych jedno lub wielosekcyjnych do systemów nawadniających
Oferowane w naszym sklepie sterowniki bateryjne jedno lub wielosekcyjne wykorzystywane są w automatycznych systemach nawadniających w ogrodach, terenach zieleni, a także w systemach nawadniania w szkółkach krzewów ozdobnych, w nawadnianiu tuneli foliowych (np. przy sterowaniu zamgławianiem) oraz w uprawach polowych. Idealnie sprawdzają się w prostych, małych, jednosekcyjnych systemach nawadniających żywopłoty, tarasy, donice jak również w dużych systemach nawadniających prywatne ogrody, trawniki, tereny komercyjne, a także w terenach zieleni miejskiej, wszędzie tam gdzie dostęp do energii elektrycznej jest utrudniony lub przeprowadzenie okablowania jest kłopotliwe.
Programowanie sterowników bateryjnych
Sterowniki bateryjne jednosekcyjne lub wielosekcyjne do systemów nawadniających umożliwiają tworzenie prostych harmonogramów pracy uwzględniając: czas startu nawadniania, czas pracy elektrozaworu oraz wybór dni do nawadniania. Możliwe jest również nawadnianie cykliczne. W przypadku wystąpienia opadów deszczu posiadają możliwość zawieszenia nawadniania, a przy zastosowaniu czujnika deszczu w pełni automatycznie sterują nawadnianiem, wtedy kiedy jest to potrzebne. Sterowniki bateryjne pozwalają na bezobsługową pracę automatycznego systemu nawadniającego, zraszaczy statycznych, zraszaczy rotacyjnych, zraszaczy młoteczkowych, mikrozraszaczy i linii kroplujących, jak również np. zamgławiaczy w szklarniach i tunelach foliowych, czy też kroplowników indywidualnych w naszych donicach.
Niektóre, bardziej zaawansowane sterowniki bateryjne mogą współpracować z systemami centralnego sterowania nawadnianiem CCS, tak jak seria sterowników systemu TBOS II™ współpracuje z systemem centralnego sterowania IQv2.0™ marki Rain Bird®, znajdują się one w osobnej kategorii urządzeń.
Skorzystaj z oferty sklepu AquaDun ® i dobierz model sterownika do nawadniania wedle twoich potrzeb. Wszędzie tam gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej możemy skorzystać ze sterownika bateryjnego. Wśród sterowników bateryjnych są proste sterowniki kranowe, a także bardziej zaawansowane sterowniki bateryjne jedno lub wielosekcyjne. Z myślą o dużych systemach nawadniających, lub dla bardziej wymagających użytkowników systemów nawadniających powstał najbardziej zaawansowany system sterowników bateryjnych z serii TBOS II™ Rain Bird®.
Zastosowanie sterowników bateryjnych jedno lub wielosekcyjnych serii TBOS-II™ marki Rainbird® w systemach nawadniających
Seria sterowników bateryjnych TBOS II™ Rain Bird® jest przeznaczona głównie do dużych systemów nawadniających w których występuje duże rozproszenie terenów nawadnianych. Idealnie spisuje się wszędzie tam, gdzie dostęp do zasilania jest utrudniony, a zarządzanie nawadnianiem za pomocą wielu sterowników bateryjnych jest uciążliwe. Najczęściej system TBOS II™ Rain Bird®wykorzystywany jest w na obszarach miejskich do zarządzania systemem nawadniającym w parkach i zieleńcach, wzdłuż ulic, na placach itd. Sterowniki bateryjne TBOS II™ bardzo dobrze spisują się na osiedlach mieszkaniowych, w hotelach i pensjonatach, w centrach handlowych, na obszarach przemysłowych wokół hal, magazynów i fabryk.
Budowa modułów sterujących bateryjnych serii TBOS-II™ Rain Bird®
Moduły sterujące serii TBOS-II™ Rain Bird®, tak jak większość sterowników bateryjnych do systemów nawadniających dzięki swojej wodoodpornej obudowie możemy montować na zewnątrz budynku. Sterowniki bateryjne systemu TBOS-II™ w celu zachowania odporności na niekorzystne warunki pogodowe mają nierozbieralną obudowę, a wszelkie przewody służące do podłączenia innych urządzeń są fabrycznie wyprowadzone na zewnątrz wodoszczelnej obudowy, tak więc sterowniki bateryjne TBOS II™ spełniają warunki certyfikatu IP68 dzięki czemu, jeśli tylko chcemy, możemy je bez obaw zamontować bezpośrednio w skrzynce elektrozaworowej. Sterowniki bateryjne TBOS-II™ Rain Bird® współpracują z elektrozaworami z cewką 9 VDC, umożliwiają podłączenie przewodowego czujnika deszczu typu kontaktowego (koreczkowego) np. RS500™ Irritrol®, lub RSD BEx™ Rain Bird®, które zmniejszają koszty użytkowania systemu nawadniającego i poprawiają warunki bytowe roślin w terenach zieleni nad którymi te sterowniki czuwają, a przy podłączeniu sterownika TBOS II™ do systemu centralnego sterowania IQ może współdzielić czujnik deszczu z innymi sterownikami TBOS, a także może obsługiwać przepływomierz który będzie kontrolował system i powiadamiał w przypadku wystąpienia awarii. Sterowniki bateryjne systemu TBOS-II™ nie posiadają żadnego interfejsu programowania. Programowanie odbywa się albo za pośrednictwem nadajnika polowego, albo programowane komputerowo przy współpracy centralnego systemu sterowania IQ™.
Programowanie sterowników bateryjnych serii TBOS-II™ Rain Bird®
Sterowniki bateryjne jednosekcyjne lub wielosekcyjne serii TBOS II™ umożliwiają tworzenie harmonogramów pracy uwzględniając: czas startu nawadniania, czas pracy elektrozaworu oraz wybór dni do nawadniania, nawadnianie cykliczne, posiadają sezonową korektę, pozwalają na tworzenie kilku nawet bardzo rozbudowanych programów. W przypadku wystąpienia opadów deszczu przy zastosowaniu czujnika deszczu w pełni automatycznie sterują nawadnianiem. Wprowadzanie programu do sterowników serii TBOS-II może odbywać się na trzy sposoby.
Transmisja w podczerwieni
Wystarczy zaprogramować nadajnik polowy TBOS-II™ tak, jak dowolny inny sterownik marki Rain Bird®. Następnie należy przesłać program z nadajnika polowego do modułu sterowania TBOS lub TBOS-II za pomocą kabla optycznego.
Transmisja radiowa
Koncepcja jest taka sama. Jedyna różnica polega na tym, że transmisja programu odbywa się drogą radiową. Każdy moduł sterujący TBOS-II™ należy wyposażyć w moduł radiowy TBOS-II™ Radio Adapter, pełniący rolę odbiornika. Transmisja lub nadzór programów nawadniania może się odbywać bez otwierania studzienki zaworowej. Pomiędzy nadajnikiem polowym a modułem radiowym można umieścić przekaźnik radiowy TBOS™, zwiększając tym samym zasięg transmisji radiowej. Przekaźnik radiowy TBOS™ powiela odebrany sygnał przenosząc informacje poza zasięg radiowego nadajnika polowego.
Transmisja zdalna
Nowy system TBOS-II™ umożliwia zdalne centralne sterowanie modułami sterowania (TBOS™ lub TBOS-II™) z wykorzystaniem komunikacji radiowej (w paśmie nielicencjonowanym ISM). Wymagany jest jedynie Satelita IQ (ESP-LXD™ lub ESP-LXME™ ), wyposażony w moduł radiowy Master IQ TBOS. Własną sieć można zbudować wykorzystując moduły radiowe IQ TBOS Master oraz do 15 przekaźników radiowych TBOS. Po scentralizowaniu z wykorzystaniem oprogramowania centralnego systemu sterowania IQ, moduły sterowania TBOS zyskują nowe, dodatkowe funkcje, a także dostęp do funkcji pomiaru i kontroli przepływu oferowanych przez IQ, co podnosi bezpieczeństwo działania systemu nawadniającego. Systemy centralnego sterowania z rodziny IQ™ Rain Bird® to pierwsze modularne systemy centralnego sterowania, umożliwiające centralizację, tradycyjnie połączonych przewodowo sterowników 24V (ESP-LXME™ i ESP-LXMEF™ ), sterowników dekoderowych (ESP-LXD™) i sterowników zasilanych bateryjnie (TBOS™ lub TBOS-II™).
Sterowniki 230V - wewnętrzne
Znajdź w sklepie AquaDun® sterownik do swojego ogrodu. W sklepie AquaDun są różne modele sterowników do systemów nawadniających różnych marek:
Zastosowanie sterowników do systemów nawadniających
Sercem każdego automatycznego systemu nawadniającego jest sterownik. Sterowniki do systemów nawadniających umożliwiają tworzenie harmonogramów pracy uwzględniając: czas startunawadniania, czas pracy zaworów (sekcji) oraz wybór dni do nawadniania. Zastosowanie sterowników współpracujących z elektrozaworami i czujnikami deszczu obniża koszty pracy systemu nawadniającego, umożliwia bezobsługową pracę zraszaczy statycznych, zraszaczy rotacyjnych, zraszaczy młoteczkowych, mikrozraszaczy i linii kroplujących, jak również np. zamgławiaczy w szklarniach i tunelach foliowych.
Sterowniki 230V do systemów nawadniających
Główny podział sterowników do nawadniania jest ze względu na sposób zasilania sterownika i całego systemu nawadniającego:
W Ogrodach, terenach zieleni i uprawach w których mamy dostęp do energii elektrycznej, najlepszym, a często również najtańszym rozwiązaniem jest sterownik 230V. Sterowniki 230 Vzasilane są ze standardowego gniazdka elektrycznego i współpracują ze standardowymi elektrozaworami 24 VAC. Wśród sterowników zasilanych z sieci elektrycznej znajdują się modele sterowników obsługujące od dwóch sekcji(elektrozaworów) do kilkudziesięciu sekcji(elektrozaworów). Sterowniki 230 V są najbardziej zaawansowane, mają najwięcej wbudowanych funkcji i dają najwięcej możliwości dostosowania do wymagań każdego ogrodu. Sterowniki 230V współpracują z prostymi czujnikami deszczu, ale również współpracują z bezprzewodowymi czujnikami deszczu i czujnikami wilgotności gleby, które wymagają zasilania, ale w zamian oferują własne dodatkowe funkcje programowania i wyboru reakcji na deszcz, dając nam pełną kontrolę nad właściwym nawadnianiem roślin w ogrodzie.
Sterowniki 230V – montaż wewnętrzny lub zewnętrzny
Wybierając sterownik do swojego systemu nawadniającego należy najpierw zastanowić się w którym miejscu chcemy lub możemy zamontować sterownik. Sterowniki 230 VAC możemy podzielić na:
Sterowniki 230V wewnętrzne do systemów nawadniających charakteryzują się prostą obsługą, kompaktową obudową, dyskretnym wyglądem i zewnętrznym transformatorem. Sterowniki wewnętrzne instaluje się w miejscach, gdzie jest możliwość podłączenia do prądu, oraz jest możliwość doprowadzenia kabla sterującego do elektrozaworów. Miejsce przeznaczone na montaż sterownika powinno być osłonięte od niekorzystnych warunków pogodowych, zawsze pod dachem, powinno się wybierać miejsca w których nie występuje dużo wilgoci. Sterownik wewnętrzny najczęściej montuje się w garażu, przedsionku, wiacie, piwnicy, ale również w pokoju, salonie czy kuchni dzięki czemu, pozostając w domu można kontrolować system. Sterowniki 230V wewnętrzne ze sklepu Tanake obsługują od dwóch do ośmiu sekcji nawadniających, idealnie nadają się do małych i średnich ogrodów, wykorzystywane są w automatycznych systemach nawadniających w niewielkich terenach zieleni, a także w systemach nawadniania w szkółkach krzewów ozdobnych, w nawadnianiu tuneli foliowych oraz w uprawach polowych.
Sterowniki 230V - zewnętrzne
Znajdź w sklepie AquaDun® sterownik do swojego ogrodu. W sklepie AquaDun są różne modele sterowników do systemów nawadniających różnych marek:
Zastosowanie sterowników do systemów nawadniających
Sercem każdego automatycznego systemu nawadniającego jest sterownik. Sterowniki do systemów nawadniających umożliwiają tworzenie harmonogramów pracy uwzględniając: czas startu nawadniania, czas pracy zaworów (sekcji) oraz wybór dni do nawadniania. Zastosowanie sterowników współpracujących z elektrozaworami i czujnikami deszczu obniża koszty pracy systemu nawadniającego, umożliwia bezobsługową pracę zraszaczy statycznych, zraszaczy rotacyjnych, zraszaczy młoteczkowych, mikrozraszaczy i linii kroplujących, jak również np. zamgławiaczy w szklarniach i tunelach foliowych.
Sterowniki 230V do systemów nawadniających
Główny podział sterowników do nawadniania jest ze względu na sposób zasilania sterownika i całego systemu nawadniającego:
W Ogrodach, terenach zieleni i uprawach w których mamy dostęp do energii elektrycznej, najlepszym, a często również najtańszym rozwiązaniem jest sterownik 230V.
Sterowniki 230 V zasilane są ze standardowego gniazdka elektrycznego i współpracują ze standardowymi elektrozaworami 24 VAC. Wśród sterowników zasilanych z sieci elektrycznej znajdują się modele sterowników obsługujące od dwóch sekcji(elektrozaworów) do kilkudziesięciu sekcji (elektrozaworów). Sterowniki 230 V są najbardziej zaawansowane, mają najwięcej wbudowanych funkcji i dają najwięcej możliwości dostosowania do wymagań każdego ogrodu. Sterowniki 230V współpracują z prostymi przewodowymi czujnikami deszczu (np. z czujnikiem deszczu RSD-BEx Rain Bird), ale również współpracują z bezprzewodowymi czujnikami deszczu (np. z bezprzewodowym czujnikiem deszczu WR2-RFC Rain Bird) oraz czujnikami wilgotności gleby (np. z czujnikiem wilgotności gleby SMRT-Y Rain Bird), które wymagają zasilania, ale w zamian oferują własne dodatkowe funkcje programowania i wyboru reakcji na deszcz, dając nam pełną kontrolę nad właściwym nawadnianiem roślin w ogrodzie.
Sterowniki 230V – montaż wewnętrzny lub zewnętrzny
Wybierając sterownik do swojego systemu nawadniającego należy najpierw zastanowić się w którym miejscu chcemy lub możemy zamontować sterownik. Sterowniki 230 VAC możemy podzielić na:
Sterowniki 230V zewnętrzne do systemów nawadniających możemy zamontować zarówno wewnątrz budynku jak również na zewnątrz np. na elewacjach, ścianach, w otwartych altanach itd. Sterowniki zewnętrzne mają wbudowany wewnętrzny transformator, zabezpieczone wyjścia okablowania oraz obudowę o większej odporności na czynniki pogodowe niż sterowniki wewnętrzne. Panel sterowania zazwyczaj jest chroniony zamykaną pokrywą. Pokrywa często jest zabezpieczona zamkiem na klucz, uniemożliwiając nieupoważnionym osobom dostęp do ustawień sterownika. Należy jednak pamiętać, że w miejscach bardzo wilgotnych np. w studzienkach, powinno się jednak stosować sterowniki bateryjne z certyfikatem IP68 (np. sterowniki serii WP). Sterowniki zewnętrzne 230V ze sklepu AquaDun obsługują od 4 do 48 sekcji nawadniających, wśród nich jest wiele modeli sterowników modułowych, które można rozbudować o dodatkowe sekcje, lub dodatkowe funkcje (np. przy montażu modułu przepływu). Sterowniki zewnętrzne to najbardziej zaawansowana grupa sterowników wśród sterowników do systemów nawadniających. Niektóre sterowniki współpracują z oprogramowaniem komputerowym, można się z nimi łączyć przez Internet, programować zdalnie, automatycznie dostosowywać program na podstawie danych pogodowych, otrzymywać powiadomienia o awariach itd. Przykładem takiego sterownika jest sterownik zewnętrzny ESP-LXME™ Rain Bird®, który jest kompatybilny z systemem centralnego sterowania IQ™ Rain Bird®. W zastosowaniach rolno-ogrodniczych możemy znaleźć modele sterujące np. systemem zamgławiania, posiadające programy nawożeniowe lub umożliwiające sterowanie oświetleniem, tak jak sterownik Galcon AC 24-8. Sterowniki zewnętrzne idealnie nadają się zarówno do małych, średnich i dużych ogrodów, jak również, parków i terenów zieleni. Wykorzystywane są także w automatycznych systemach nawadniających w szkółkach krzewów ozdobnych, w nawadnianiu tuneli foliowych oraz w uprawach polowych.
Kompatybilność z WiFi: w połączeniu z modułem Rain Bird LNK WiFi – sprzedawanym oddzielnie – sterownik pobiera z internetu dane o pogodzie i automatycznie dostosowuje codzienne harmonogramy nawadniania, zapewniając nawet 30% oszczędność wody! Instalacja sterownika ESP-TM2 z modułem LNK WIFI umożliwia dostęp do systemu nawadniania, jego obsługę oraz... Kompatybilność z WiFi: w połączeniu z...
Kompatybilność z WiFi: w połączeniu z modułem Rain Bird LNK WiFi – sprzedawanym oddzielnie – sterownik pobiera z internetu dane o pogodzie i automatycznie dostosowuje codzienne harmonogramy nawadniania, zapewniając nawet 30% oszczędność wody! Instalacja sterownika ESP-TM2 z modułem LNK WIFI umożliwia dostęp do systemu nawadniania, jego obsługę oraz... Kompatybilność z WiFi: w połączeniu z...
Kompatybilność z WiFi: w połączeniu z modułem Rain Bird LNK WiFi – sprzedawanym oddzielnie – sterownik pobiera z internetu dane o pogodzie i automatycznie dostosowuje codzienne harmonogramy nawadniania, zapewniając nawet 30% oszczędność wody! Instalacja sterownika ESP-TM2 z modułem LNK WIFI umożliwia dostęp do systemu nawadniania, jego obsługę oraz... Kompatybilność z WiFi: w połączeniu z...
Kompatybilność z WiFi: w połączeniu z modułem Rain Bird LNK WiFi – sprzedawanym oddzielnie – sterownik pobiera z internetu dane o pogodzie i automatycznie dostosowuje codzienne harmonogramy nawadniania, zapewniając nawet 30% oszczędność wody! Instalacja sterownika ESP-TM2 z modułem LNK WIFI umożliwia dostęp do systemu nawadniania, jego obsługę oraz... Kompatybilność z WiFi: w połączeniu z...
Sterownik z wbudowanym modułem WIFI. Pobiera z internetu dane o pogodzie i automatycznie dostosowuje codzienne harmonogramy nawadniania. Instalacja sterownika WIFI B-HYVE umożliwia dostęp do systemu nawadniania, jego obsługę oraz monitorowanie z dowolnego miejsca na świecie. współpraca z zaworami elektromagnetycznymi 24 V AC możliwość podłączenia do 6... Sterownik z wbudowanym modułem WIFI....