Reduktory i Regulatory ciśnienia

Reduktory ciśnienia wody wykorzystywane są w systemach nawadniania do obniżania ciśnienia wody. W naszej ofercie znajdują się reduktory ciśnienia wody firm BERMAD, IRRITEC i RAIN BIRD.

Reduktory i Regulatory ciśnienia   W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • Reduktory ciśnienia...

  Reduktor ciśnienia wody nieregulowany to urządzenie stosowane przy instalacjach nawadniających. Pozwala na obniżenie ciśnienia wody i jego dopasowanie do danego systemu. W ofercie Tanake prezentowane są produkty firmy IRRITEC oraz RAIN BIRD. 

  Gdzie stosuje się reduktor ciśnienia wody nieregulowany? 

  Urządzenie zaleca się do stosowania przy systemach kroplujących: liniach kroplujących, taśmach kroplujących, kroplownikach, gdzie wymagane jest niskie ciśnienie wody poniżej 1 atm.
  Wobec czego,reduktory ciśnienia wody nieregulowane spotyka się najcześniej w uprawach rzędowych, warzywach i owocach uprawianych szeregowo. Jako, że kroplowniki stosuje się również przy sadzonkach drzew, uprawach pod osłonami czy też w skrzyniach, każde z tych miejsc będzie potrzebowało wyposażenie w tego typu urządzenie.

  Głównym zadaniem reduktora ciśnienia wody nieregulowanego jest redukcja wielkości ciśnienia wody wypływającej z rur wodociągowych. Urządzenie podłącza się do źrodła wody, a jej strumień przepływając przez nią obniża ciśnienia o kilka jednostek atmosferycznych. Umożliwia to w dalszym ciągu przepływ do około 5m3 na godzinę, ale pozwala na prawidłową pracę instalacji kroplujących. Obniżone ciśnienie wody wpływa na równomierne, drobne nawadnianie roślin.

  Urządzenie charakteryzuje się wysoką trwałością, nie wymaga regularnych czynności konserwacyjnych. Kompatybilne z prezentowanymi w naszym sklepie instalacjami nawadniającymi. Dostępne w trzech modelach, posiadają zróżnicowane ciśnienie wylotu (od 1,1 atm do 1,8 atm).

 • Reduktory ciśnienia...

  Reduktor ciśnienia wody regulowany używany jest do profesjonalnych instalacjach nawadniających, gdzie standardowe ciśnienie wody wypływającej z rur wodociągowych jest zbyt wysokie do prawidłowej pracy systemu. Pozwala na obniżenie ciśnienia i jego dopasowanie do danego systemu. W ofercie Tanake prezentowane są produkty firmy BERMAD .

  Gdzie stosuje się reduktor ciśnienia wody regulowany? 

  Urządzenie zaleca się do stosowania w każdym systemie nawadniającym: przy uprawach polowych, terenach zieleniczy obiektach komercyjnych. Regulacja ciśnienia wody odbywa się w zakresie: 0,5 - 6,0 atm (w zależności od modelu). 

  Cechą wyróżniającą reduktor ciśnienia wody regulowanego jest właśnie możliwość regulacji ciśnienia wody na wylocie. Zazwyczaj obejmuje to różnicę jednej, lub dwóch jednostek. W zależności od modelu jest to przeskok pomiędzy 1 a 2, 1,5 a 3 czy 2 a 4 atm. Pozwala również na większy przepływ niż w przypadku reduktorów nieregulowanych (do prawie 20m3). Obniżenie wielkości ciśnienia wody wypływającej z rur wodociągowych zapewnia prawidłową pracę systemów nawadniajcych, redukuje ryzyko uszkodzenia mechanicznego oraz wpływa na równomierne i ekonomiczne nawadnianie roślin (nadmierne ciśnienie powoduje wysoki przepływ i dostarczanie nadprogramowych ilości wody, skutkujące jej marnotractwem).

  Reduktory ciśnienia wody charakteryzują się wysoką trwałością, nie wymagają regularnych czynności konserwacyjnych. Współpracują z większością instalacji nawadniających do nabycia w naszej ofercie. Dostępne w kilku modelach, w zależności od zakresu redukcji ciśnienia wody.

Kategorie